معرفی 6 نوع از متداول ترین انواع لاستیک

مقاصد متفاوت استفاده از لاستیک و تفاوت مواد اولیه و پروسه ی تولید، باعث شده است که انواع مختلفی لاستیک تولید شود. اغلب لاستیک ها با توجه به کارکرد متفاوت آنها دسته بندی می شوند. تولید کننده های لاستیک در سراسر دنیا معمولا توانایی تولید یک یا چند نوع از این لاستیک ها را دارند.

برای مثال اگر یک کمپانی توانایی تولید لاستیک های خودروهای سواری را داشته باشد و در آن موفق باشد، این به این معنا نیست که آن کمپانی در تولید لاستیک های آفرود نیز موفق است.

در ادامه ی این مطلب، 6 تا از متداولترین انواع لاستیک را خواهیم شناخت.

 

1. لاستیک های عملکرد بالا ( High Performance Tires )

این نوع از لاستیک همانطور که از نامش پیداست، برای سرعت های بالا طراحی و تولید شده است. از مزایای این نوع از لاستیک می توان به چنگ زنی و تحمل سرعت بالای آن اشاره کرد، اما معایب این نوع از لاستیک نیز مورد توجه است، برای مثال، این نوع از لاستیک توانایی عملکرد خوبی روی زمین های مرطوب ندارد، همچنین عمر عاج های این نوع از لاستیک نیز شدیدا کوتاه است.

به صورت خلاصه، این نوع از لاستیک برای ماشین های مسابقه ای طراحی شده است و انتخاب خوبی برای خودروهای سواری نمی باشند. لازم به ذکر است که خیلی از تولید کننده های جهانی لاستیک عملکرد این نوع از لاستیک را حتی بیشتر نیز کرده اند و نام آن را ( Ultra High Performance Tire ) گذاشته اند.

لاستیک های عملکرد بالا

2. لاستیک های تابستانه ( Summer Tires )

به دلیل بارش زیاد باران در کشور انگلیس، این سبک از لاستیک محبوب ترین نوع لاستیک در بریتانیا است. لاستیک های تابستانه برای خودرو های سواری طراحی شده اند، اما توانایی بالای چنگ زنی آنها در زمین های خشک و مرطوب مورد توجه است.

عمر عاج این نوع از لاستیک ها در مقایسه با ” لاستیک های عملکرد بالا ” بیشتر می باشد. این نوع لاستیک بهترین انتخاب برای افرادی است که زمان زیادی را در جاده ها سپری می کنند، حتی اگر آن جاده ها لغزنده و مرطوب باشند. لازم به ذکر است ک این نوع از لاستیک برای خودرو های سواری با شاخص سرعت W، ZR و V نیز تولید می شوند.

لاستیک های تابستانه

3. لاستیک های زمستانه ( Winter-Use Tires )

این نوع لاستیک در مواد اولیه با انواع دیگر لاستیک متمایز می شود. آیکون های کوه و دانه های برفی که روی این لاستیک حک شده اند، روش شناسایی این نوع از لاستیک است.

مواد اولیه ای که در این نوع از لاستیک استفاده می شود باعث می شود که این لاستیک ها در دماهای کم نیز نرمی خود را حفظ کنند، که این موضوع باعث شده است که این لاستیک ها برای شرایط سخت زمستانی و مناطق پر برف مناسب باشد. از معایب این نوع لاستیک می توان به عملکرد ضعیف آنها در زمین های خشک و عمر کوتاه این لاستیک ها، اشاره کرد.

لاستیک های زمستانه

4. لاستیک های چهار فصل ( All Season Tire )

همانطور که از اسم این نوع لاستیک پیداست، این لاستیک ها برای استفاده در تمام طول سال طراحی شده اند. لاستیک های چهار فصل ترکیبی از عملکرد لاستیک های تابستانه و زمستانه می باشند، اما عملکرد ضعیف تری نسبت به لاستیک های تابستانه در زمین های خشک دارند و عملکرد ضعیف تری از لاستیک های زمستانه در زمین های زمستانی.

این نوع لاستیک عاج عمیق تری نسبت به لاستیک های تابستانه دارند، که این موضوع باعث عمر طولانی تر لاستیک های چهار فصل نسبت به لاستیک های تابستانه و زمستانه، شده است.

لاستیک های چهار فصل معمولا با شاخص سرعت H یا نهایتا V، تولید می شوند. به صورت خلاصه لاستیک های چهار فصل برای استفاده در سرعت های بالا یا زمین های برفی پیشنهاد نمی شود.

لاستیک های چهار فصل

 

 

5. لاستیک مناسب تمامی زمین ها ( All-Terrain Tires )

این گونه از لاستیک ها برای ماشین های باری سبک وزن و SUV ها طراحی و تولید شده اند. دیواره ی این لاستیک ها نسبت به انواع دیگر لاستیک ها، ضخیم تر می باشند، که این موضوع باعث شده است که این لاستیک ها نرمی انواع دیگر لاستیک ها را نداشته باشند. در طراحی این لاستیک ها از عاج های بزرگتری استفاده شده است، که این موضوع حرکت خودرو در مسیر های گلی و خاکی را سهولت داده است.

لاستیک مناسب تمامی زمین ها

 

6. لاستیک های آفرود ( Off-Road Tires )

این نوع از لاستیک ها برای مسیر های خاکی و غیر آسفالت طراحی شده اند. معمولا جداره های ضخیمی دارند و خشک می باشند اما طول عمر مناسبی دارند.

لاستیک های آفرود