معرفی کلی قطعات و انواع موتور ماشین

نحوه ی کارکرد موتور به صورت کلی خیلی ساده به نظر میرسد اما قطعات ماشینیِ بسیاری درگیر می شوند تا یک اتومبیل حرکت کند. در این مقاله ما سر تیتر هایی از قطعه ها و انواع موتور اتومبیل میخوانیم.

 

 

سیستم موتور اتومبیل

 

موتور اتومبیل چگونه کار میکند؟

به صورت ساده میتوان گفت یکی از شاهکار های دست بشر که ما به صورت روزانه از آن استفاده میکنیم موتور اتومبیل است. دلیل اصلی اینکه پای خود را روی پدال گاز فشار میدهید و اشیایی با 700 کیلوگرم وزن در 8 ثانیه از سرعت 0 کیلومتر در ساعت به 60 کیلومتر در ساعت میرسد، موتور است.

 

 

موتور های دیزل چگونه کار میکنند؟

موتور های دیزل استفاده ی بیشتر دارند و بسیار ارزان تر از موتور های گازوییلی برای راننده تمام میشود. در موتور های دیزل به جای کاربراتور برای رساندن سوخت به موتور از تزریق مستقیم سوخت به موتور استفاده میشود.

 

 

موتور های روتاری چگونه کار میکنند ؟

موتور های روتاری که با نام وانکل هم شناخته میشوند،یک موتور احتراق داخلی است. اما نه همانند احتراق داخلی که ما از تمامی موتور ها میشناسیم. این سبک از موتور عمل مصرف، فشرده سازی، احتراق و خارج کردن دود ناشی از احتراق را در بخش های مختلف موتور انجام میدهد.

 

 

موتور های کازینتورین چگونه کار میکنند؟

موتورهای کازینتورین از ایده ی موتور های وانکل ( توضیح در تیتر قبلی) استفاده میکنند،اما پیشرفته تر :  در اعضای 3 محفظه ی احتراق،4 عدد از آن استفاده شده است و نحوه ی نصب آن ها در موتور باعث شده است که موتور توانایی احتراق پیوسته داشته باشد. این به معنای بهره وری بسیار بهتر از موتور های هم رده خود دارد.

 

 

میل بادامک چیست؟

میل بادامک تاثیر بسیار زیادی روی نحوه ی کار کرد موتور دارد. کار اصلی آن ترکیب کردن هوا و سوخت برای احتراق موتور و خارج کردن دود به سمت اگزوز است.

 

 

سوپر شارژر چیست؟

سوپر شارژر ها وقتی ساخته شدند که مصرف کننده ها انتظار بیشتری از نحوه ی عملکرد موتور ماشین داشتند. راه کار انجام اینکار ما شارژ کردن هوای بیشتر داخل محفظه ی تحریق بود،تمامی کار سوپر شارژر ها این است.

 

 

توربو شارژر ها چگونه کار میکنند؟

هرجا صحبتی از ماشین های مسابقه ای است،همیشه صحبتی از توربو شارژر ها است. کانسپت بسیار ساده است، هوای وارد شده به موتور قبل از ورود به محفظه ی احتراق توربینی را میچرخاند، که این توربین هوایی را شارژ میکند که دوباره باعث احتراق بیشتر در موتور میشود.