آب‌ و هوای سرد و اتومبیل : 5 نکته برای گذراندن فصل زمستان

می‌توانید حس کنید؟ زمستان با چالش‌های نگه داشتن اتوموبیلتان در شرایط مطلوب در حال نزدیک شدن است. خواه شما برنامه پارک خودرو را تا بهار دارید یا اینکه آن را هر روز در برف یا دماهای پایین برانید، در اینجا 5 نکته است که بایستی بخشی از برنامه و روال‌تان برای نگهداری اتوموبیل در طول زمستان باشد.

 

1. نگهداری لاستیک ها

حرکت چرخ‌ها بعد از بارش برف یک رویداد ناامیدکننده و خطرناک است که بهتر است از آن اجتناب شود. تایرهای ویژه برف بهترین راه برای غلبه بر چالش‌های مربوط به زمین و آب‌هوا است. وقتی که شما سوییچ را باز می‌کنید (اتوموبیل را روشن می‌کنید)، از یک روان‌کننده ضدخوردگی روی لبه تمام چرخ‌ها برای جلوگیری از خوردگی و زنگ‌زدگی استفاده کنید. اگر قصد دارید که با لاستیک های کنونی خود فصل را پشت سر بگذارید، مطمئن باشید که آج‌ کافی برای اصطکاک مطلوب روی جاده‌های لغزنده وجود داشته باشد. یک آزمایش آسان قرار دادن سکه یک پنی در شیار ها است بطوری که یادواره لینکولن بصورت وارونه و روبه‌روی شما باشد. اگر قسمت بالای یادواره پوشیده شده‌باشد، عمق آج کافی است اما مطمئن باشید که این عمق را در چندین نقطه در طول تایر بررسی کنید.

 

2. نگهداری باتری

هنگامی که در یک شب سرد زمستانی در بیرون از خانه هستید، آخرین چیزی که می تواند اذیتتان کند مشکل باتری است. اتصالات و کابل‌ها را با مخلوطی از آب و جوش‌شیرین تمیز کنید. سپس آنها را با گریس (روغن) دی‌الکتریک ، که در برابر نمک و گرد و غبار محافظت می‌کند، بپوشانید. مطمئن باشید که سطح آب/سیالات در جایی که باید باشد.

اگر باتری مشابهی را برای بیش از 4-5 سال داشته اید، جایگزین کردن آن ایده خوبی است چراکه باتری‌ها به ندرت بسیار بیشتر از آن عمر می‌کنند. همیشه کابل‌ های جامپر را در صندوق عقب همراه داشته باشید و آنها را با عایق و درزگیر لاکتیت ، جهت اطمینان از کارکردن در هنگام خراب بودن باتری، عایق‌ بندی کنید.
اگر شما اتوموبیل‌ تان را برای زمستان استفاده نمی‌کنید، باتری را برداشته و آن را به دور از رطوبت و دمای پایین نگه دارید.

 

3. نگهداری سیستم خنک‌ سازی

سطح ضدیخ را بررسی کنید و آن را هر دو سال عوض کنید. تمام شلنگ‌ها را از نظر وجود ترک و نشتی چک کنید. درزگیر (آب‌بند) لاکتیت برای آب‌بندی شلنگ‌ ها و اتصالات خنک‌سازی ایده‌آل است. همچنین پمپ‌ آب، ترموستات، بخاری و یخ‌زدا ها را بررسی کنید و درپوش رادیاتور را تعویض کنید.

 

4. بررسی چراغ‌ ها

نگهداری پیشگیرانه از چراغ‌ها سخت‌تر است چراکه معمولاً شما تنها می‌دانید که در صورت سوختن یک از آنها به یکی دیگر نیاز دارید. با این حال، اگر یکی کم نور است، چه چراغ جلو، یا چراخ عقب و یا چراغ راهنما ، هر دو چراغ (چراغی که کم نور شده و چراغ کناری دیگر) را عوض کنید. انجام این کار برای سیستم الکتریکی اتوموبیل شما ایمن‌تر و کاراتر است.

 

5. پنجره‌ها و برف‌ پاک کن ‌ها

هرگز شیشه را با آب گرم یخ‌زدایی نکنید حتی اگر منطقی به نظر برسد. این می‌تواند منجر به ترک برداشتن شیشه شود. اگر این هشدار دیر در نظر گرفته شود، کیت تعمیر شیشه لاکتیت آب‌بندی قوی و ضدآبی را تا زمان اقدام برای تعمیر یا تعویض فراهم می‌کند. سطح مایع واشر شیشه را بررسی کنید، و مطمئن باشید که حتماً شامل مایع ضدیخ باشد. اگر در یخ‌زدای پنجره عقب مشکلی دارید، ضدشبنم پنجره عقب لاکتیت می‌تواند تب‌های جداشده ضدشبنم را دوباره متصل کنند.