قوانین و مقررات

قوانین و مقررات

کاربر گرامی لطفا جهت آگاهی و بهره مندی مناسب از کلیه خدمات و امکانات سایت پارت کستران به آدرس اینترنتی www.partgostaran.com موارد زیر را با دقت مطالعه نمایید.

ثبت سفارش از سوی مشتریان سایت پارت گستران در هر زمان و مکانی که در محدوده جغرفیایی جمهوری اسلامی ایران قرار داشته باشند ، از سوی شرکت پارت گستران به معنی مطالعه و پذیرفتن تمام قوانین و شرایط سایت پارت گستران از سوی آنها میباشد.

 

قوانین عمومی

کلیه قطعات و لوازم یدکی انواع خودرو و خدمات ارائه شده در سایت پارت گستران مطابق با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و قوانین تجارت الکترونیک و قانون حمایت از مصرف کنندگان می باشند.

مشتریان و کاربران سایت پارت گستران که مایل هستند آخرین قوانین و تغییرات را اعم از ، نحوه خرید لوازم یدکی ، تغییرات قیمت ها، خدمات ارسال ، شرایط گارانتی (وجود و عدم وجود)، شرایط مرجوع کردن یا تعویض و … که به روز رسانی می شوند را مستقیما و بدون واسطه می بایست در همین سایت پارت گستران به آدرس اینترنتی www.partgostaran.com پیگیری نمایند.

 

تعریف مشتری یا کاربر

مشتری یا کاربر شخصی است که در سایت پارت گستران مشخصات خود را در قسمت ثبت نام و عضویت تکمیل کرده و از لوازم و قطعات و خدمات سایت پارت گستران بهره مند می گردد که برطبق قانون تجارت الکترونیک مشتری یا مصرف کننده ( کاربر) نامیده می شود.

 

نحوه بر قراری ارتباط دو طرفه بین شرکت پارت گستران و کاربر

مشتریان و کاربران سایت پارت گستران که از قطعات و لوازم یدکی خودرو و خدمات مشاوره ای و همچنین خدمات ارسال استفاده می کنند صرفا از طرق ذیل می توانند ارتباط دو طرفه برقرار نمایند.

از طریق ایمیل رسمی سایت پارت گستران به آدرس : info@partgostaran.com
از طریق برقراری ارتباط تلفنی با شماره : ۴۴۱۲۱۹۳۴-۰۲۱

اطلاع رسانی یک طرفه از سوی پارت گستران به مشتریان و کاربران از طریق کانال رسمی تلگرام سایت پارت گستران به آدرس ذیل :

https://telegram.me/partgostaran

 

ثبت سفارش و پردازش محصول

روزکاری به معنی روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته به استثناء تعطیلات عمومی در ایران می باشد و کلیه سفارش های ثبت شده در ایام تعطیلات ، اولین روز پس ازاتمام تعطیلات پردازش می شوند. سایت پارت گستران به مشتریان خود در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت در روز امکان سفارش گذاری می دهد.

پس از ثبت سفارش توسط مشتری یا کاربر، کارشناسان پارت گستران به وسیله برقراری تماس تلفنی با شماره تلفن ثبت شده در مشخصات کاربری ویا به صورت آنلاین در صفحه گفتگو هماهنگی های لازم را با خریدارجهت نهائی کردن سفارش و ارسال آن محصول را با وی به عمل می آورند. سایت پارت گستران همواره در ارسال و تحویل کلیه سفارش‌‏های ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را انجام می‌دهد. با این وجود، در صورتی که موجودی محصولی در سایت پارت گستران به پایان برسد، حتی پس از ثبت سفارش حق کنسل کردن آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش به مشتری برای سایت پارت گستران محفوظ است و یا مشتری می‏‌تواند به جای کالای به اتمام رسیده، محصول دیگری را جایگزین کند.

در صورت عدم پردازش نهایی و یا ایجاد مشکل در پردازش نهایی سبد خرید اعم از اتمام موجودی کالا یا انصراف مشتری ، مبلغ فاکتور سفارش پرداخت شده طی ۲۴ الی ۴۸ ساعت کاری به حساب بانکی معرفی شده توسط مشتری واریز خواهد شد.

سایت پارت گستران این حق را دارد که بدون اطلاع قبلی اقدام به توقف سفارش‌ ‏گیری در سایت نماید و تمامی سفارش‌‏های ثبت شده که قبل از زمان توقف سفارش‌‏گیری انجام شده است، پردازش و ارسال خواهند شد . سایت پارت گستران این حق را دارد که تمام یا بخشی از محصولات خود را از سیستم فروش و ثبت سفارش به هر دلیلی اعم از اتمام موجودی کالا و غیره بدون اطلاع قبلی خارج نماید.

پارت گستران در مواقعی که قیمت قطعات و لوازم یدکی خودرو را که در سایت عرضه شده اند، اشتباه و یا غیر واقعی درج کرده باشد ، این حق را دارد تا سفارش یا خرید انجام شده را لغو کرده و وجوه پرداختی توسط مشتری یا کاربر را در طی ۲۴ الی ۴۸ ساعت به حساب بانکی معرفی شده توسط وی عودت دهد. در این شرایط تمامی مشتریان و کاربرانی که از سایت پارت گستران خرید انجام می دهند از این مهم اطلاع داشته و این شرایط را می پذیرند و ادعایی نخواهند داشت.

مشتریان یا کاربران باید اطلاعات صحیح خود را در فرم های مربوطه وارد نمایند ، در غیر اینصورت سفارش ثبت شده قابل پردازش و تحویل نخواهد بود. سفارش ثبت شده به آدرس وارد شده در مشخصات کاربر ارسال می شود. مشتریان می توانند در صورت تغییر آدرس قبل از ارسال سفارش با تماس تلفنی آدرس جدید را اعلام نمایند. یا اینکه از طریق ورود به حساب کاربری خود قبل از ثبت سفارش نسبت به تغییر آدرس و یا سایر مشخصات اقدام نمایند. در غیر اینصورت تاخیر و یا عدم دریافت سفارش به عهده مشتری می باشد.

پس از ثبت سفارش در سیستم به هیچ عنوان امکان تغییر آن وجود ندارد در صورت نیاز به تغییر می باسیت سفارش لغو و مجددا با اطلاعات جدید ثبت شود.

امکان پرداخت درمحل برای سفارش هایی که مبلغ آنها بیشتر از سی میلیون ریال می باشد و یا از طریق پست ارسال می شوند وجود ندارد و مشتری می بایست قبل از ارسال نسبت به تسویه وجه سفارش خود از طریق پرداخت کارت به کارت ، پرداخت اینترنتی و یا واریز به حساب اقدام نماید.

 

نحوه ارسال و حمل و نقل

پارت گستران مفتخر است با مطمئن ترین و سریع ترین سرویس های ارسال قطعات و لوازم یدکی در سرتاسر ایران اسلامی عزیز به کاربران خود این اطمینان را بدهد که کمترین هزینه ارسال را پرداخت می کنند.

ارسال سفارشات در تهران

هزینه ارسال تمامی سفارشات در تهران برای خریداران از سایت پارت گستران به صورت ذیل میباشد :

الف) هزینه ارسال توسط پیک برای خرید های کمتر از ۱۰۰ هزار تومان ،، مبلغ ۱۵۰۰۰ تومان میباشد.

ب) هزینه ارسال توسط پیک برای خرید های بین ۱۰۰ هزار تومان تا ۴۰۰ هزار تومان ، مبلغ ۵۰۰۰ تومان میباشد.

ج) هزینه ارسال توسط پیک برای خرید های بالاتر از ۴۰۰ هزار تومان ،، به صورت کاملاً رایگان میباشد.

د) هزینه ارسال قطعات بدنه اتومبیل و قطعات با سایز بزرگ که میبایست با وانت یا سواری ارسال گردند بر عهده خریدار میباشد.

سفارشاتی که در روزهای تعطیل ثبت می گردند در صورت پردازش نهایی و هماهنگی با مشتری برای آنها ارسال می شود و هزینه ارسال در روزهای تعطیل بر عهده مشتری می باشد. در غیر اینصورت سفارش در اولین روز کاری ارسال می گردد.

ارسال سفارشات به شهرستان ها

ارسال سفارشات به شهرستان ها به صورت های ذیل انجام می گردد :

 

ارسال توسط پست ویژه

پست ویژه خدمتی است سریع که محل تحویل مرسوله ، توسط مشتری تعیین و مراحل عملیاتی مربوط به آن بصورت خاص و ویژه ومدت زمان ارائه خدمت ( قبول و توزیع مرسوله ) در بازه های زمانی تعهد شده انجام می پذیرد.

ارسال سفارشات توسط پست ویژه پس از ثبت نهایی سفارش در سایت پارت گستران قبل از ساعت ۱۱ صبح در روزهای کاری ظرف حداکثر ۲۴ ساعت در اکثر نقاط کشور مرسوله به دست مشتری می رسد. هزینه حمل توسط پست ویژه با درنظر گرفتن وزن قطعات و لوازم یدکی و بعد مسافت محاسبه می گردد.

 

ارسال توسط پست پیشتاز
پست پیشتاز برای ارسال سفارش‌هایی که آدرس آنها بغیر از تهران می باشد در نظر گرفته شده است.
زمان تقریبی تحویل سفارش ارسالی بنا به محدوده جغرافیایی و مقصد سفارش بین ۲۴ تا ۷۲ ساعت کاری بعد از پردازش نهایی سفارش و تحویل به پست می باشد.

می‌توانید مرسوله را از طریق سایت شرکت پست به آدرس زیر پیگیری کنید:
http://itemtracking.post.ir

 

خسارت در هنگام حمل و ارسال

سایت پارت گستران کلیه قطعات و لوازم یدکی خودرو را با بسته بندی های مناسب و استاندارد به اداره پست تحویل می دهد.

مشتری سایت پارت گستران در شرایطی می تواند از سرویس خسارت در حمل و نقل استفاده نماید که در زمان تحویل سفارش خود توسط مامور پست قطعه خریداری شده خود را به دقت بررسی نماید و در همان زمان در صورت مشاهده خرابی یا شکستگی این موضوع را در طی یک صورت جلسه با مامور پست تنظیم و قطعه و اصل فاکتور را به مامور پست تحویل دهد در این شرایط شرکت پارت گستران با هماهنگی خریدار یا قطعه جدید جایگزین می کند و یا اینکه مبلغ پرداختی مشتری را به حساب بانکی وی عودت می دهد.

 

شرایط گارانتی قطعات و لوازم یدکی

قطعاتی که دارای گارانتی می باشند و در سایت پارت گستران عرضه شده اند شامل دریافت گارانتی از کارخانه تولید کننده و یا شرکت وارد کننده می باشند و مشتریان سایت پارت گستران برای دریافت خدمات گارانتی می بایست به شرکت ارائه دهنده خدمات گارانتی مراجعه نمایند.

 

شرایط مرجوع نمودن کالا

تمامی قطعات و لوازم خودرو که در سایت پارت گستران ارائه شده است شامل شرایط فروش کالای مصرفی می باشند و خریدار نمی تواند امکان تست قطعه را داشته باشد.
لذا آن دسته از مشتریانی که سفارشات خود را پس از دریافت به دلیل انتخاب نادرست می خواهند مرجوع کنند ، در شرایطی که قطعات خریداری شده از بسته بندی خارج شده باشند امکان مرجوع کردن ندارند در غیر این صورت اگر بسته بندی قطعات باز نشده باشد خریدار می تواند با بر عهده گرفتن هزینه پست و هماهنگی با شرکت پارت گستران نسبت به ارسال آن به شرگت پارت گستران اقدام نمایند. بدیهی است که حداکثر تا ۷ روز کاری می توان قطعاتی را که پلمپ و بسته بندی آن دست نخورده باشد مرجوع یا تعویض نمود.

 

مشخصات فنی و محتوا

سایت پارت گستران تمام دقت و تلاش خود را جهت ارائه مطالب و اطلاعات درست از منابع معتبر و شرکت های سازنده قطعات می نماید. با این وجود در صورت وجود خطا در محتوا و مشخصات فنی نوشته شده در سایت و مقایرت آن با محصول دریافتی تنها راه استرداد محصول می باشد.

پس از بررسی خطای اعلام شده خریدار توسط کارشناسان سایت پارت گستران و تایید صحت خطا با هماهنگی خریدار قطعه تعویض یا مبلغ پرداختی عودت داده می شود.

 

شیوه ارزشیابی و تعیین قیمت

سایت پارت گستران قیمت قطعات و لوازم یدکی با مشخصات فنی یکسان ولی با تولید کنندگان مختلف با درجه کیفیت های متفاوت را با قیمت های متفاوت در سایت ارائه می دهد.
قیمت های ارائه شده در سایت پارت گستران بر اساس قیمت های خرده فروشی می باشد که غالبا توسط تولید کننده و یا تامین کننده آن به صورت مصوب تعیین شده است و یا بر اساس مدل و مشخصات مشابه در بازار قیمت گزاری می شود. کلیه قطعات و محصولات با احتساب مالیات بر ارزش افزوده در سایت قیمت گذاری شده اند به این معنی که مشتری مبلغ جداگانه ای بابت مالیات بر ارزش افزوده پرداخت نمی کند.
هزینه ارسال و بسته بندی با توجه به شرایط سفارش تعیین می گردد.
قیمت محاسبه شده برای سفارش در زمان ثبت سفارش مشخص می گردد به این معنی که اگر بعد از پردازش نهایی سفارش قطعات خریداری شده شامل تخفیف های تشویقی گردیدند، تغییر قیمتی در سفارش نهایی شده اعمال نخواهد شد.

 

برند و نمایندگی

منحصراً دفتر مرکزی شرکت پارت گستران در تهران نسبت به ارائه قطعات و لوازم یدکی خودرو های داخلی در سایت سایت پارت گستران به ادرس اینترنتی www.partgostaran.com اقدام می نماید و لازم به ذکر است هیچگونه نمایندگی و شعبه ای جهت فروش و استفاده از در ایران اسلامی عزیز وجود ندارد در صورت مشاهده مراتب به مراجع ذی صلاح قانونی ارجاع داده خواهد شد.

 

نحوه مراودات مالی و راه های پرداخت

پرداخت در محل

سایت پارت گستران این امکان را به مشتریان تهرانی میدهد که هزینه سفارش خود را در زمان تحویل به صورت نقد و یا توسط دستگاه POS سیار شرکت پارت گستران پرداخت نماید.
*مبالغ فاکتور های بالاتر از سی میلیون ریال (معادل۰۰۰/۰۰۰/۳ تومان) می بایست قبل از ارسال کارت به کارت و یا واریز به حساب گردد.

 

پرداخت آنلاین

سایت پارت گستران این امکان را به مشتریان تهرانی و مشتریان شهر های دیگر ایران اسلامی عزیز می دهد که با داشتن مشخصات ذیل نسبت به پرداخت مبلغ فاکتور خویش از طریق درگاه های اینترنتی که در سایت قرار دارند با داشتن اطلاعات ذیل اقدام نمایند:

۱- شماره ۱۶ رقمی کارت
این شماره در کارت همه بانک‏‌ها، بر روی کارت درج شده است.

۲- رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم
برای پرداخت اینترنتی لازم است قبلاْ رمز دوم (رمز خرید اینترنتی) کارت بانکی خود را فعال کرده باشید.
رمز دوم (رمز خرید اینترنتی)، با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاه‌‏های خود پرداز وارد می‌کنید، تفاوت دارد.

۳- کد CVV2
این کد یک عدد ۳ یا ۴ رقمی است که پشت یا روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بانکی درج می‌شود و به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عنوان یک کد امنیتی در پرداخت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اینترنتی کاربرد دارد. این کد روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بانک‏‌های ملت، صادرات، پاسارگاد، سامان، پارسیان و… به صورت یک عدد ۳ رقمی حک شده است یا در برخی کارت ها مانند بانک ملی ۴ رقمی است.

۴- تاریخ انقضا
تاریخ انقضا هم روی بیشتر کارت‌های بانکی حک شده است. اگر روی کارت شما تاریخ انقضاء وجود ندارد، می‏‌توانید از عدد ۱۲ به جای ماه و از ۹۹ به جای سال انقضای کارت استفاده کنید.

 

پرداخت کارت به کارت

شرکت پارت گستران این امکان را برای مشتریان عزیز خود فراهم کرده است تا هم از طریق اینترنت و هم از طریق تلفن بانک و هم از طریق مراجعه به دستگاه های عابر بانک (ATM) مبالغ فاکتور خویش را از کارت بانکی خود به شماره کارت بانکی شرکت پارت گستران انتقال داده و کد رهگیری خود را در سایت پارت گستران وارد کرده تا تایید پرداخت انجام شود.

داشتن اطلاعات در موقع کارت به کارت لازم است
شماره ۱۲ رقمی روی کارت واریز کننده
شماره ۱۲ رقمی روی کارت دریافت کننده
نام و نام خانوادگی صاحب کارت و حساب

 

واریز به حساب

شرکت پارت گستران این امکان را به خریداران می دهد تا با مراجعه به شعب بانکی و یا از طریق صفحه اینترنت بانک شخصی مبالغ سفارشات خویش را با داشتن اطلاعاتی نظیر شماره حساب و یا شماره شبا واریز نمایید.

مشخصات حساب بانکی :
شماره حساب : ۲۰۱۰۰۱۱۵۹۰۶۶۰۶
شماره شبا : IR910540107620100115906606
بنام شرکت پارت گستران پیشرو آسیا